Akciğer Kanseri Hastalarına Neler Tavsiye Edilir?

İnsanlarda en sık görülen kanser türü akciğer kanseridir. Akciğer kanseri erken tedavi edildiğinde kurtulma şansı büyüktür. Ancak çoğunlukla akciğer kanseri ilerlediği aşamalarda fark edildiğinden iyileşmemekte ya da süreç uzamaktadır. Bu kanser türü çoğunlukla erkeklerde görülür, ancak son yıllarda kadın akciğer kanseri olan hastaların sayısında da ciddi bir artış olmuştur. Akciğer kanserinin en önemli nedeni sigaradır. Kadınlarda da sigara içenlerin sayısının artması bu hastalığın görülme sıklığını, kadınlarda da artırmıştır. Bu nedenle öncelikle yapılması gereken şey sigaranın hayatta çıkarılmasıdır. Bundan sonra yapılması gerekense, bağışıklık sistemini güçlendirecek şekilde beslenmektir. Özelikle yeşillikler sofralardan eksik edilmemelidir. Bol bol yeşil salata tüketilmelidir. Bu kapsamda ısırgan otu öncelikli tercih olmalıdır. Sebze ve meyveler mutlaka yenmeden önce elma sirkesinde yıkanmalıdır.

Katı yağ yerine zeytinyağı ya da ayçiçeği yağı kullanılmalıdır. Akciğer kanserine yakalananlar hayatlarından mutlaka beyaz unu çıkarmalıdır. Bunun yerine tam buğday ekmeği tercih edilmelidir. Pek çok kanser tedavisinde önerilen limon, akciğer kanseri konusunda da mucizevi özelikler barındırıyor. Ancak limonu kabuklarıyla birlikte suyunu çıkartıp içmeniz faydalıdır. Ancak limonun üretim aşamasındaki kimyasal etkilerinden korunmak için sirke ile yıkamalısınız.

Akciğer kanseri hastaları karaturpu da sofralarına dahil etmelidir, çünkü karaturp bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde son derece önemlidir. Ancak limonda olduğu gibi karaturpun da kabuklarıyla tüketilmesinde fayda vardır. Karaturpun suyu da günde bir bardak içilebilir.

Dağ meyvesi olarak bilinen böğürtlen de kanserle savaşan bir meyvedir. Akciğer konusunda önemli bir meyve de astragalustur. Türklere son derece yabancı olan bu Çin meyvesi akciğer hastaları için tek kelimeyle şifa kaynağıdır, ilaç yapımında kullanılır.

Yumurtanın akı kanser konusunda mucizevi etkilere sahiptir. Yumurta akı kanser hücrelerini küçültücü etkisiyle bilinmektedir.

09 Ocak 2016

Yazıya Oy Verin:

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5 üzerinden 3,00)
Loading...

Kanserden Korkma

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?