Kemoterapi ve Radyoterapi Olmadan Kanseri Nasıl Yenebiliriz?

Kanser hastaları, kimyasal maddeler olmadan kanserin nasıl tedavi edileceği ve önleneceği konusunda bilgilenmek istiyor. Aşağıda, kemoterapinin tehlikeleri ve kansere karşı mücadele için toksik olmayan tedaviler ile kansere karşı nasıl savaşılacağı anlatılmıştır.

Kemoterapi ve radyasyon uzun süreli iyileşmeyi engeller

Kemoterapi ve radyoterapi uzun süreli iyileşmeyi engeller. Bu büyük ölçüde, bir kişinin kanserini yenmek için yan etkileri olan yöntemlere başvurulduğundan dolayıdır. Bu tedaviler, bir kişinin vücudunun kanserli hücrelerinin çevresindeki sağlıklı parçalarına zarar verir, böylece uzun vadede iyileşme sağlanamaz.

İyi haber şu ki, metastaz yapmış bir kansere yakalanmış olsanız bile geleneksel tedavilerin alternatifleri vardır. Kanser için alternatif tedavilerin çoğu zaman geleneksel olanlara göre daha iyi etkilere sahip olmasının çok önemli nedenleri vardır. En önemlisi, toksik olmayan yaklaşımlar, vücudun normal, sağlıklı hücrelerine zarar vermeyecek şekilde çalışır. Bunu, sağlıklı hücrelerden önemli ölçüde farklı olan kanser hücrelerinin yönlerine odaklanarak yaparlar. Bu yaklaşımlar ayrıca kanseri bir “bütün vücut” hastalığı olarak ele alır. Bu yöntem, sadece tümörlerin tedavi edilmesine odaklanan uygulamalardan farklıdır.

Diğer bir deyişle, geleneksel ilaçlar vücudunuzu son derece zararlı olabilecek yöntemlerle tedavi etmeye çalışır, alternatif yöntemler ise kanseri zayıflatmak için toksik olmayan yaklaşımları kullanır.

Toksik olmayan yaklaşımların faydaları

Kanser hastalığı için toksik olmayan bir yaklaşım kullanmanın en bariz faydası, bir kişinin hastalığından kurtulmaya çalışırken vücudunun sağlıklı bölgelerine zarar vermemesidir. Cerrahi, kemoterapi ve radyasyon, temas ettikleri hemen hemen tüm hücrelere zarar verebilir ve vücutta karaciğer, böbrek, sinir ve kalp hasarı gibi son derece ciddi yan etkileri olabilir. Bu yan etkiler genellikle kendi başlarına yaşamı tehdit edebilir.

Bunun neden olabileceği genel bedensel hasarın yanı sıra, birçok kanser hastasına, doktorları tarafından, kanser için bazı yaygın geleneksel tedavilerin, kanserojen olduğu söylenmez. Bazı kemoterapi ajanlarının kanserojen olduğu bilinmektedir ve birçok hasta birkaç yıl sonra kansere tekrar yakalanabilir. Cerrahi  tedavi kanserojen olarak görülmese de, kanserin vücudun diğer bölgelerine yayılmasına neden olabilir.

Dahası, kanser için toksik bir tedavinin kullanılması, kanserin bir kişinin vücudunda daha hızlı yayılmasına neden olabilir. Bunun nedeni, toksik tedavilerin kişilerin bağışıklık sistemini zayıflatması ve vücudun artık kanserle savaşacak gücünün kalmamasıdır.

26 Temmuz 2018

Yazıya Oy Verin:

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...

Kanserden Korkma

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?